هوتن شکیبا

هوتن شکیبا

نام اصلی: هوتن شکیبا

تولد: 24 خرداد 1363 در تهران (اصالت سنندجی)

تحصیلات: لیسانس کارگردانی و فوق لیسانس بازیگری

پیشه: بازیگر و صدا پیشه

هوتن شکیبا، در خانواده ای با سواد و اهل هنر بزرگ شد؛ پدر او کارمند اداره کشاورزی و مادرش، معلم ابتدایی بود؛ او همچنین، یک برادر بزرگ‌تر از خود به نام هومن دارد که در زمینه نقاشی فعالیت می کند. به گفته خود او، دو دایی به نام های مهدی و هادی ضیاءالدینی هم دارد که مجسمه ساز و نقاش هستند. هوتن شکیبا، در تهران متولد و بزرگ شده سنندج است و اصالتی کرد دارد.

پدر او از جمله افرادی بود که با بازیگری او مخالف بود و به دلیل همین مخالفت، شکیبا، به تحصیل در رشته جانورشناسی پرداخت (رشته او در دبیرستان، تجربی بود)؛ اما پس از مدتی، پدرش از او خواست که علاقه خود را دنبال کند و همین موضوع سبب شد تا هوتن شکیبا، بازیگری را که آرزوی بچگی او بود را به صورت حرفه ای دنبال کند. اقای بازیگر، در دوران دانشجویی خود، در نقش ها و نمایش های مختلفی به ایفای نقش پرداخته است و با بازی در مقابل دوربین بهروز شعیبی (یک تله فیلم) به سینما راه پیدا کرد.

اوج شهرت شکیبا، زمانی بود که در نقش حبیب برای سریال تلویزیونی لیسانسه ها، مقابل دوربین رفت. او علاوه بر بازیگری، در دوبله و صدا پیشگی هم بسیار متبحر است؛ شخصیت های عروسکی در کلاه قرمزی (نقش دیبی) و مهمونی (نقش بچه) از جمله معروف ترین فعالیت های او در حوزه صداپیشگی است.

لیست فیلم‌ها و سریال‌های هوتن شکیبا به شرح زیر است:

فیلم های سینمایی سریال های نمایش خانگی سریال های تلویزیونی
تی تی سریال مهمونی لیسانسه ها 1
شبی که ماه کامل شد سووشون لیسانسه ها2
ابلق ابله فوق لیسانسه ها
هلن طوطیا کلاه قرمزی 93
ملاقات خصوصی   کلاه قرمزی 94
شب بیرون   کلاه قرمزی 97
طبقه حساس    
عامه پسند    
حق سکوت    

بازیگران: هوتن شکیبا