مینا وحید

مینا وحید

نام اصلی: مینا وحید

تولد: 17 مرداد 1366 در رشت

تحصیلات: کارشناسی ارشد تئاتر

پیشه: بازیگر

مینا وحید، در یک خانواده 5 نفره بزرگ شده است؛ آنها دو خواهر و یک برادر هستند؛ خواهر او که میترا نام دارد، فارغ التحصیل رشته روانشناسی است و برادر او هم میلاد نام دارد. پدر مینا وحید که مخالف بازیگری او هم بود در سال 95، پس از 12 سال بر اثر بیماری سرطان مغز استخوان درگذشت؛ همین موضوع، سبب شد تا این بازیگر، در حدود یک سال و نیم، از دنیای بازیگری فاصله بگیرد.

مینا وحید، در دوران دانشجویی با اجرای نمایش هایی برای روی صحنه تئاتر، بازیگری را شروع کرد. اولین تجربه بازیگری مینا وحید در سال 86، زمانی که جلوی دوربین محمدرضا اصلانی برای بازی در فیلم آتش سبز قرار گرفت، شروع شد و بعد از آن، برای بازی در سریال تلویزیونی دختران حوا برگزیده شد.

این خانم بازیگر، با بازی در فیلم دوران عاشقی، به شهرت رسید و میتوان گفت ایفای نقش در این فیلم، یک نقطه عطف برای این بازیگر محسوب می شود؛ همچنین خودش در این باره گفته است، بهترین روز کاری‌ام زمانی بود که برای بازی در این فیلم، قرارداد بستم. او زمانی که در دانشگاه سوره، مشغول به تحصیل در رشته کارگردانی بود، از درس و دانشگاه، کناره گیری کرد و در حرفه هایی مثل خرید و فروش زمین، مهمانداری هواپیما، آموزشگاه رانندگی و تدریس زبان مشغول به فعالیت بود. به گفته این خانم بازیگر، او همیشه، رژیم غذایی خود را رعایت کرده و بسکتبال را همیشه به صورت حرفه ای دنبال می‌کند.

لیست فیلم‌ها و سریال‌های مینا وحید عبارت است از:

فیلم‌های سینمایی سریال‌های تلویزیونی
دوران عاشقی بانوی عمارت
آتش سبز برف بی‌صدا می‌بارد
ساعت به وقت صفر دختران حوا
گیرنده افرا
هایلایت  
کفشهایم کو؟  
حنا  
بعد از تو  
آن دیگری  
کرمچاله